понеделник, 2 март 2009 г.

Малките борци от СКБ „Крепост” с. Стремци се завърнаха с три медала от Републиканско първенство по борба за деца

Серкан Фаик от спортния клуб по борба „Крепост” – с.Стремци стана шампион на България и спечели златен медал на Държавно лично първенство по свободна борба –деца „Сливен 2009”. В състезанието, което се проведе от 26 до 27 февруари т.г. в гр. Сливен други двама състезатели от Стремци също завоюваха медали – Муса Фаик в категория до 35 кг. спечели сребърен медал и Байрам Шабан в категория до 30 кг. спечели бронзов медал. Треньорът Айдън Руфат сподели за Кърджали Хабер, че от всичките 7 деца от клуба, които взеха участие в първенството само двама отпаднаха,а петима се класираха, въпреки голямата конкуренция. Близо 200 състезатели от цялата страна участваха на републиканското първенство.Лично Кмета на Общината инж. Хасан Азис, заедно с общинските съветници Ехлиман Чобан, Мюзекки Ахмед и Президентът на клуба Веляйтин Вели бяха сред хората, които дойдоха да подкрепят малките ни борци. Медалите на нашите участници бяха връчени лично от инж. Хасан Азис. Той поздрави шампионите и пожела бъдеши успехи и да докарат още много златни медали. Себахат Ахмед